کد وبلاگ


Love Telling dorsa16 Send to mortah: salam mori joon.zahra am. sadegh800 Send to Mina: سلام MeMo Send to جون جونی: تموم عشقمی tara. Send to all: یـــــا حســـــین (ع) tara. Send to همه ی عزاداران حسینی: السلام علی الحسین (ع) tara. Send to all: یا علی (ع)ذکرتمام انبیاست tara. Send to همه ی دوستای عزیزم: علی (ع)یارتون عیدتون مبارک boy the night Send to FFFF: سلام boy the night Send to khodam: I needa love boy the night Send to A.L.I: salam omad

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 33

موضوع: تاتو

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  181
  سن
  21
  نوشته ها
  11,710
  تشکر
  6,954
  تشکر شده 4,614 بار در 2,544 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  بانک $
  226,550
  میزان امتیاز
  759

  نمایشگاه مدال ها

  پیش فرض تاتو

  تاتو و آرایش دائم سالها در فرهنگها و میان ملل مختلف مرسوم بوده است. اما امروزه در میان زنان و مردان مُد شده است.
  تاتو کردن ابرو، چشم و لب به صورت آرایش دایم و ترسیم نقوش مختلف بر روی بدن، این روزها طرفداران زیادی دارد. بعضی افراد آن را بهعنوان راهی برای زیباتر شدن برگزیدهاند، ولی برای بعضی دیگر راهی برای مطرح کردن خود در میان مردم و کسب هویت می باشد. تاتو کردن ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد. امّا قبل از آن بهتر است دربارهاش تحقیق کنید و بیشتر بدانید تا با برداشتن گامهایی در راه محافظت از سلامت خود، دچار پشیمانی نشوید.

  تاتو نشانه یا طرحی دائمی است که با کاشتن رنگدانهها داخل پوست بهوجود میآید. سوزن یک میلیمتری داخل پوست میشود. یک سوزن به سر یک ابزار دستی که با برق کار میکند، متصل میشود و با سرعت زیاد پوست را سوراخ سوراخ میکند و رنگ را داخل پوست تزریق میکند، تقریباً مثل کاری که سوزن چرخ خیاطی انجام میدهد.
  این ابزار قطرات کوچک جوهر را به داخل سلولهای لایه درم پوست تزریق میکند. سلولهای این لایه پایدارند، بنابراین تاتو به صورت دائمی روی پوست باقی میماند. اگر این جوهر فقط در خارجیترین لایه پوست یعنی اپیدرم تزریق شود، چون سلولهای این لایه مردهاند، از سطح پوست برداشته شده و رنگ تاتو باقی نخواهد ماند. در ابتدا محل تاتو ممکن است متورم و پوست پوست شود. در ۲۴ساعت اول پس از تاتو مقداری خون از پوست تراوش میکند و تراوش مایع شفاف و زردرنگی تا چند روز طبیعی است. تاتو کردن برای بعضی افراد درد کمی دارد، ولی شاید برای دیگران تجربهای دردناک باشد.
  مراقبتهای پس از تاتو
  بعد از انجام تاتو، ۱۲- ۲ ساعت محل آن را با بانداژ بپوشانید. ۲ بار در روز به وسیله صابون آنتی باکتریال زخم تاتو را به آرامی بشویید و خشک کنید و مرطوبکننده بزنید.
  بهتر است پس از تاتو، به محل آن پماد آنتیبیوتیک بزنید تا خطر عفونت پوستی را کاهش دهید. تا جایی که میتوانید روی آن را نپوشانید و از قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید و شنا کردن خودداری کنید.
  اگر وسایل تاتو آغشته به خون افراد آلوده باشد، احتمال انتقال بیماری های ایدز و هپاتیت c وجود دارد که از بیماریهای کشنده و خطرناک هستند. هپاتیت b، سل و کزاز هم به این روش منتقل میشوند.

  خطرات تاتو
  طرحهای تاتو از آرایشهای دایم ابرو تا نقوش پُرآب و تابی که تمام سطح پشت یا بازو را میپوشاند، متفاوت است. انجام تاتو ممکن است برای شما بسیار گران تمام شود، چون در این فرآیند، سوزن می تواند در یکی از سدهای دفاعی بدن شما نفوذ میکند و همراه خود عوامل میکروبی را وارد بدن میکند. رنگهای تاتو هم ممکن است واکنشهای ایمنی بدن را تحریک کند.
  واکنشهای آلرژیک (حساسیت)
  رنگهایی که در تاتو استفاده میشود به خصوص رنگ قرمز ممکن است ایجاد حساسیت کند. در این صورت پوست محل انجام تاتو قرمز میشود و دچار خارش میشود. این حساسیتهای پوستی، سالها پس از انجام تاتو ممکن است ظاهر شود.
  بیماریهای خونی
  اگر وسایل تاتو آغشته به خون افراد آلوده باشد، احتمال انتقال بیماری های ایدز و هپاتیت c وجود دارد که از بیماریهای کشنده و خطرناک هستند. هپاتیت b، سل و کزاز هم به این روش منتقل میشوند.
  مشکلات پوستی
  در اطراف ناحیهای که رنگ تاتو تزریق شده است، ضایعههایی به نام گرانولوما به وجود میآید که پُر از سلولهای ماکروفاژ است که تلاش میکنند رنگ تاتو را ببلعند و از پوست پاک کنند، به خصوص اگر رنگ تاتو حاوی جوهر قرمز باشد. همچنین در محل تاتو ممکن است keloid (برآمدگی در محل التیام زخم) ایجاد شود که افراد سیاه پوست بیشتر مستعد به آن هستند.
  عفونت پوستی
  تاتو ممکن است موجب عفونت باکتریایی موضعی شود. علایم این عفونت شامل سرخی، گرمی، تورم و چرک است.

  استریل کردن وسایل تاتو
  قبل از این که تصمیم به انجام تاتو بگیرید، مراکز و موسساتی را که در شهر شما این خدمات را ارائه میدهند، بررسی کنید. قابل اعتمادترین و مطمئنترین مکان را انتخاب کنید. موسسهای را انتخاب کنید که تمیز باشد و از نظر وجود امکانات زیر در آن محل مطمئن شوید.
  اتوکلاو
  اتوکلاو دستگاهی است که با حرارت مرطوب (بخار آب) وسایل را استریل کرده و تمام میکروبها را از جمله میکروب ایدز و هپاتیت را از بین میبرد. تمام وسایلی که یکبار مصرف نیستند، باید با این وسیله پس از هر بار استفاده استریل شوند. توجه کنید الکل یا بتادین میکروب این بیماریها را از بین نمیبرند.
  اگر به دستگاه فوق دسترسی نداشتید، میتوانید از گلوتر آلدئید استفاده کنید. بعد از پاک کردن وسیله ی تاتو از هر گونه آلودگی و کثیفی، استفاده از آلدئید ۲ درصد به مدت ۲-۱ دقیقه، ویروس hiv (ایدز) را از بین می برد و برای کاهش خطر hbv (ویروس هپاتیت b) 4 دقیقه کافی است.
  گلوتر آلدئید روی فلزات خوردگی ایجاد نمیکند و به ابزارهای پلاستیکی و لاستیکی آسیبی نمیرساند. محلول گلوتر آلدئید را میتوانید از مراکز فروش مواد و وسایل دندانپزشکی تهیه کنید.
  وسایل تازه و نو
  هنگامی که فرد انجام دهنده ی عمل تاتو برای شروع کار آماده میشود، دقت کنید که آیا سوزن سر ابزار را عوض میکند و ظرف حاوی رنگ را مخصوص شما تهیه میکند یا خیر. رنگ، سوزن و ظرف حاوی رنگ برای تاتو باید بعد از هر بار مصرف ، تعویض شوند.
  مواد ضدعفونی و مواد سفیدکننده
  آلات و ابزاری که قابل استریل شدن در اتوکلاو نیستند، پس از هر بار مصرف با مواد ضدعفونیکننده و مواد سفیدکننده باید تمیز شوند: مانند میز، صندلی و … .
  دستکش
  کسی که برای شما عمل تاتو انجام میدهد، باید دستش را با آب و صابون بشوید، دستکش لاتکس بپوشد و در طول تاتو کردن دستش را به جاهای دیگر مثل کشو یا تلفن نزند.

  پاک کردن تاتو
  پس از مدتی رنگ تاتو تغییر میکند و قرمز یا زرد میشود یا اینکه محو و بیرنگ میشود و ظاهری زشت پیدا میکند. گاهی نیز به اقتضای سن، تاتو میکنیم، اما با بالا رفتن سن، طرز فکر ما عوض میشود و دیگر دوست نداریم نقشهای تاتو روی پوست ما باشد. برای این که دچار این مشکلات نشویم میتوانیم از تاتوی موقت با حنا روی پوست استفاده کنیم که چندین روز باقی میماند و ظاهر زیبایی هم دارد.
  به هر حال اگر شما تاتوی دائم انجام دادهاید، راه های زیر برای زدودن رنگ ها از بدن وجود دارد:
  سایش پوست
  ابتدا پوست را تا حد انجماد سرد می کنند تا بیحس شود،. سپس توسط ابزارهای ویژهای لایه سطحی پوست را که حاوی رنگهای تاتو است می سایند. این روش درد و خونریزی دارد و اسکار (جای زخم) به جا میگذارد.
  جراحی
  با چاقوی جراحی، پوست را می شکافند و تاتو را بر می دارند و مجدداً پوست را بخیه میکنند. در این روش هم جای زخم ممکن است باقی بماند.
  لیزر
  این روش آسانترین و کاربردیترین روش برای برطرف ساختن تاتوی دائمی است، امّا هزینه آن زیاد است. پالسهای نور لیزر، رنگدانههای تاتو را میشکند و بدن به صورت طبیعی، محل را از بقایای رنگ پاک میکند. ممکن است شما ۱۲بار درمان با لیزر را برای از بین بردن کامل تاتوی خود احتیاج داشته باشید، ولی باز هم امکان باقی ماندن رنگ وجود دارد. تاتوی سیاه راحتتر از سایر رنگهای تاتو پاک میشود.
  [CENTER][IMG]http://axgig.com/images/40092141547868070649.png[/IMG]

  [SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000]

  [/COLOR][/SIZE][/SIZE]
  shel@kx4[SIZE=3][SIZE=4] [/SIZE] [/SIZE]
  [/CENTER]

 2. Top | #11

  عنوان کاربر
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  181
  سن
  21
  نوشته ها
  11,710
  تشکر
  6,954
  تشکر شده 4,614 بار در 2,544 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  بانک $
  226,550
  میزان امتیاز
  759

  نمایشگاه مدال ها

  پیش فرض


  گاهی اوقات بی هیچ دلیلی دست به کاری می زنیم که تنها دیده ایم همه این کار را می کنند و به نوعی مد شده و بدون در نظر گرفتن عواقب و اثرات مضر بعدی آن با توصیه ی دیگران و با احساس اینکه من هم باید این عمل زیبایی را انجام دهمبه سراغآن می رویم .تاتوی ابرو نیز یکی از همیناقلام کارهایزیباییست که شاید برای هر ابرویی لازم نباشد و هر شخصی نیاز به این کارنداشته باشد .از آنجایی که خیلی از خانمها بوده اند که پس از انجام تاتو بر روی ابروهای پر و یکدست خود تنها برای مدل دادن و تنوع یا به سفارش نزدیکانپس از مدتی با ریزش و یا تغییر جهت موی ابروها به سمت پایین و در نتیجه خارج شدن شکل زیبای ابرو از حالت طبیعی مواجه شده و هر بار برای بهتر کردن آن باز دست به پاک کردن و تاتوی مجدد و در نهایت پشیمانی شده اند .
  قبل از هرعمل دائمی زیبایی با یک آرایشگری که قرار نیست نزد او این کار را انحام دهیم مشورت کرده وبعد اقدام کنیم.بهتر است بدانیم که ابرویی نیاز به تاتوی دائم دارد که یا در تاج کاملا خالی باشد و یا در انتها که بهتر است برای طبیعی تربه نظر رسیدن آن همین دو قسمت را با تاتو پر کرده و زیاد آن را به سمت وسط ابرو نکشانیم و دو طرف ابرو در بالا و پایین افقی خط نیندازیم که ابرو را کاملا مصنوعی کندتنها چند نقطه در بین موها زده و حالت طبیعی ابرو را حفظ کنیم فقط به آن مدل دهیم که چنین ابرویی را شما هم می توانید گاهی پس از تاتو پهن تر و گاهی نازکتر کنید . ابرویی که با برداشتن و مرتب شدن فرم خاص و زیبایی به خود نمی گیرد با تاتو می تواند چهره را تغییر دهد به شرط اینکه در جای خود آن و بر روی خودابرو پیاده شود نه اینکه ابرو را کاملا برداشته و به جای آن ابرویی تازه کشید که این کار پس از مدتی جز پشیمانی فایده ی دیگری برایمان نخواهد داشت.
  [CENTER][IMG]http://axgig.com/images/40092141547868070649.png[/IMG]

  [SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000]

  [/COLOR][/SIZE][/SIZE]
  shel@kx4[SIZE=3][SIZE=4] [/SIZE] [/SIZE]
  [/CENTER]

 3. Top | #12

  عنوان کاربر
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  181
  سن
  21
  نوشته ها
  11,710
  تشکر
  6,954
  تشکر شده 4,614 بار در 2,544 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  بانک $
  226,550
  میزان امتیاز
  759

  نمایشگاه مدال ها

  پیش فرض

  چرا گاهی ابروهای تاتو شده بد شکل و مصنوعی خواهند شد؟


  وفتی تصمیم به تاتو کردن ابرو می گیریم اصل مهم و اساسی این است که ما برای انجام این کارچه مشکلی داشته ایم که در صدد رفع آن از طریق تاتو کردن برآمده ایم

  به عنوان مثال ابروی کم پشت و خالی داشته ایم یا مدل یکنواخت آن را می خواستیم تغییر دهیم و یا اینکه نه به اصرار دوستانی که این کار را انجام داده اند مجبور به انجام آن شده ایم که در تمام موارد خودمان بهتر از هر کسی می دانیم که برای اقدام آن نتیجه را چگونه می خواهیم و حال زمانی که نتیجه ی مطلوب بدست نیاید جز پشیمانی و از دست دادن هزینه هیچ فایده ی دیگری متوجه ی ما نیست. پس اولین قدم این است که با تاتو می خواهیم ابرویمان را چه کنیم؟ پرپشت کنیم؟مدل دهیم یا تنها هزینه کنیم تا کاری انجام داده باشیم چرا که خیلی از خانمهایی که هیچ لزومی برای انجام این کار نداشته اند و ابرویی پرپشت، مدل دار و بی هیچ عیبی داشته اند تنها به خاطر مد شدن اقدام به این کار کرده و با این کار جز صرف وقت و هزینه برای ترمیم به خاطر تغییر رنگ و یا افتادگی و تغییر مدل مرتبا باید ابروی زیبایشان را دستکاری کرده و کاملا از فرم اولیه ی خود خارج سازند کما اینکه پاک شدن آن نیز که مثل جای بخیه هر چند حرفه ای و رنگ پوست هم باشد همیشگی و ماندگار خواهد شد . گاهی اعتماد کامل به اینکه شاید آرایشگر و تاتو کار بهتر از ما می داند که با ابروی ما چه کند باعث می شود که نتیجه ی کار برای ما رضایت بخش نباشد هر چند خود فردی که این کار را انجام داده از آن خیلی تعریف هم بکند. پس برای اینکه آنچه می خواهید در نهایت بدست آورید
  بهتر است:
  ۱-
  بدانید که از ابرو یتان چه می خواهید.
  ۲-
  در ابتدای کار نظرتان را راجع به اینکه دوست دارید ابرویتان چه مدلی شود به آرایشگرتان حتما بگویید.
  ۳-
  به هیچ عنوان نگذارید ابرویتان را کاملا برداشته و به جای آن ابروی دیگری بکشد که این بدترین نوع مدل دادن توسط تاتو است.

  ۴-
  هنگام کار آینه ای در دست داشته باشید تا هر از گاهی به آن نگاهی بیندازید البته این به آن معنا نیست که مرتب و پشت سر هم ببینید و نظر دهید و مورد خشم آرایشگر قرار گیرید بلکه تنها برای یادآوری بعضی نکته هایی که فراموش می شود لازم است.
  ۵-
  در مراحل بعدی از پاک کردن زیاد آن بپرهیزید و تنها از تاتوکار بخواهید مثلا با یک ردیف پهن یا باریک کردن آن مدل آن را تغییر دهد نه با پاک کردن کامل دنباله ی ابرو که مثل جای بخیه بر روی پوست باقی خواهد ماند.
  ۶-
  نکته ی مهم دیگر رنگ آن است که بهترین و زیباترین رنگ تاتو قهوه ای سوخته ایست که هیچ درصد قرمزی نداشته باشد تا پس از مدت زمانی نه چندان طولانی به ابرویی قرمز یا بنفش تبدیل نشود.
  [CENTER][IMG]http://axgig.com/images/40092141547868070649.png[/IMG]

  [SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000]

  [/COLOR][/SIZE][/SIZE]
  shel@kx4[SIZE=3][SIZE=4] [/SIZE] [/SIZE]
  [/CENTER]

 4. Top | #13

  عنوان کاربر
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  181
  سن
  21
  نوشته ها
  11,710
  تشکر
  6,954
  تشکر شده 4,614 بار در 2,544 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  بانک $
  226,550
  میزان امتیاز
  759

  نمایشگاه مدال ها

  پیش فرض

  خالکوبی
  بیشتر مواد رنگی به کار رفته در خالکوبی یا در اصطلاح تاتو سمی و سرطان زا هستند و پاک کردن آنها نیز خطراتی در پی دارد.  از سوی دیگر پاک کردن خالکوبی ها نیز که با استفاده از لیزر انجام می شود، مشکلاتی در پی دارد.

  در این روش بلورهای رنگی خالکوبی، خرد و وارد دستگاه گردش خون و ایمنی بدن می شوند که ممکن است عوارض فراوانی از جمله سرطان ایجاد کنند.

  خالکوبی افزون بر این عوارض خطر انتقال بیماری های عفونی خطرناک مانند هپاتیت و ایدز را نیز افزایش می دهد.
  ۳۰۰ ترکیب رنگی مختلف که برای خالکوبی های رنگی استفاده میشوند از مواد شیمیایی سمی تشکیل شده اند و ممکن است عوارضی مانند التهاب، تحریک پوستی و حتی سرطان ایجاد کنند. هنگام خالکوبی در هر ثانیه ۲۰ نیش سوزن وارد پوست میشود و بخشی از ذرات رنگ وارد جریان خون و لنف می شود و غدههای لنفاوری منطقه خالکوبی شده را سیاه می کند.
  [CENTER][IMG]http://axgig.com/images/40092141547868070649.png[/IMG]

  [SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000]

  [/COLOR][/SIZE][/SIZE]
  shel@kx4[SIZE=3][SIZE=4] [/SIZE] [/SIZE]
  [/CENTER]

 5. Top | #14

  عنوان کاربر
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  181
  سن
  21
  نوشته ها
  11,710
  تشکر
  6,954
  تشکر شده 4,614 بار در 2,544 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  بانک $
  226,550
  میزان امتیاز
  759

  نمایشگاه مدال ها

  پیش فرض

  تاتو کردن ابروها و عوارض آن
  تاتو همان خال کوبی است که درقدیم انجام می شده است، با این تفاوت که در زمان های قدیم از تصاویر شیر و اژدها برای اثبات پهلوانی استفاده می شد و امروزه صرفاً جهت آرایش، خط باریکی روی پلک چشم ، داخل ابرو یا دور لب تاتو می شود .
  برای تاتو کردن از سوزن های مخصوص استفاده می شود و این کار غیر از درد فراوان ، خونریزی زیادی هم به همراه دارد . پس از خال کوبی نیز رعایت نکردن بهداشت فردی ، می تواند شخص را در معرض ابتلا به بیماری های خطرناکی چون ایدز و هپاتیت قرار دهد.
  تحقیقات اخیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کبدی در ایران نشان می دهد که یکی از بیماری های شایع عفونی و مسری در کشور ما هپاتیت است . اغلب اوقات هپاتیت نوع C و گاهی نیز هپاتیت نوع B به صورت مزمن باقی مانده و می تواند به نارسایی کبد و نیز سرطان این عضو حیاتی منجر شود .
  هر دو نوع این هپاتیت از طریق خون منتقل می شوند ، ولی تحقیقات گسترده نشان می دهد که تاتو می تواند یکی از روشهای انتقال هپاتیت به خصوص هپاتیت نوع C باشد.

  خال کوبی
  همچنین کسانی که خال کوبی می کنند ۹ برابر بیشتر از سایر افراد، در معرض خطر ابتلا به هپاتیت C قرار دارند، در حالی که در افراد بدون خال کوبی این بیماری بسیار کمتر دیده می شود.
  انجام خال کوبی در محلهای سنتی و آلوده ، اندازه و بزرگی خال کوبی ، همچنین استفاده از رنگهای سفید، زرد ، نارنجی ، قرمز، احتمال ابتلا فرد به این بیماری ها را افزایش می دهد.
  سایر بیماری های عفونی مثل هپاتیت B ، سیفیلیس، جذام و سل نیز می تواند از طریق خال کوبی یا تاتو منتقل شوند.

  متاسفانه امروزه خال کوبی ظریف و تاتو در میان جوانان و نوجوانان ما رایج شده است، در حالی که اکثر این افراد از خطر انتقال بیماری های خطرناک عفونی از این طریق بی اطاع هستند.
  در خصوص ایدز نیز ثابت شده است، ویروسی که موجب ابتلا به این بیماری می شود، از سه راه اصلی آمیزش جنسی ، انتقال خون و فرآورده های خونی آلوده و مادر آلوده به بدن افراد سرایت می کند.
  تحقیقات نهادهای علمی نشان داده است که به واسطه تماس سوزن با خون در عمل خال کوبی ، خطر ابتلای فرد به ایدز زیاد است و این دسته از افراد در مجموعه گروه های پرخطر قرار می گیرد.
  پزشکان تاکید می کنند که حتی با رعایت نکات بهداشتی ، خطر ابتلا به ایدز و دیگر بیماری های عفونی در کسانی که خال کوبی می کنند ، زیاد است و این ادعا که در تاتو از وسایل مخصوص استفاده می شود، به هیچ وجه یک ادعای منطقی و علمی نیست
  مشکلات و عوارض ناشی از تاتو کردن چیست؟
  عفونت

  علت گزارش شده برای این مشکل استرلیزه نامناسب و نادرست وسایل تاتو کردن و استفاده از رنگ های آلوده می باشد. تاتوکارها برای این کار یا کم تعلیم دیده اند و یا اصلا تعلیم ندیده اند و اغلب نمی دانند که چطور وسایل خود را بهداشتی نگه دارند تا از انتقال بیماری های خونی مانند هپاتیت یا حتی ایدز جلوگیری کنند.
  اگر چه تعدادی از رنگ های اضافه شده به تاتو برای استفاده در لوازم آرایشی تایید شده اند اما هیچیک برای تزریق در پوست مورد تایید قرار نگرفته اند. استفاده از رنگ های تایید شده در تاتو، خطوط را منقطع می کند. بعضی از این رنگها، رنگ صنعتی هستند که فقط بعنوان جوهر پرینتر و یا رنگ نقاشی اتومبیل مناسبند.
  تاتو مانند یک زخم باز است که یا باید آن را پوشاند و پانسمان کرد و یا با استفاده از کرمهای آنتی بیوتیک از آن مراقبت کرد تا عفونی نشود و هنگام رفتن زیر تابش آفتاب از کرمهای ضد آفتاب استفاده کرد. توصیه می شود همه پس از انجام تاتو حتما از قرار گرفتن زیر تابش مستقیم آفتاب اجتناب نمایید. و از کرمهای ضدآفتاب با حداقل SPF۳۰ بر روی تاتو استفاده کنید. تاتو به عنوان راهی برای انتقال بیماری عفونی مانند هپاتیت B ، سیفلیس، جذام، سل، سرطان پوست، psoriasis ، سندروم شوک سمی و یا حتی تغییرات رفتاری شناخته شده است.
  خطر زخمهای ناشی از عفونت
  برداشتن و پاک کردن اثر تاتو یک کار پرزحمت و پررنج است که معمولا با چند راه درمانی و هزینه های قابل توجه ای همراه است. پاک کردن تاتو بدون ایجاد زخم شاید غیر ممکن باشد. تقریبا تمام مشکلات از وقتی شروع می شود که مردم در می یابند که از انجام تاتو پشیمان هستند و اقدام به پاک کردن آن می نمایند.

  انتقال هپاتیت B
  هپاتیت B بزرگترین خطر را ایجاد می کند و این ویروس از طریق استفاده از سوزن مشترک تاتو منتقل می شود.

  انتقال ایدز
  تاتو کردن همچنین به انتشار ویروس ایدز کمک می کند. خطر افرادی را که از نوک خودکارهای خالی خودنویس برای تاتو کردن استفاده می نمایند بیشتر تهدید می کند. دریافت ویروس HIV از طریق تاتو کردن زیاد معمول و رایج نیست، اگر تاتوکارها از اصول کنترل صحیح عفونت تبعیت نکنند این امکان همیشه و بالقوه وجود دارد.

  خطر افزایش سرطان
  رنگ ها و جوهر های جدید هر روزه به بازار آمده و زود هم ناپدید می شوند. این جوهرها و رنگ ها باعث تحریکات و التهابات پوستی می شوند. نکته منفی در مورد این جوهرها این است که هنوز عوارض دراز مدت استفاده از این جوهرها مشخص نشده است.

  این جوهرها احتمالا می توانند باعث ایجاد و بروز بعضی از سرطانها باشند. کسانی که تاتو می کنند در معرض خطر ابتلا به بیماری های عفونی پوستی هستند. اگر شما زمینه حساسیتی در پوستتان دارید، پس از تاتو کردن امکان تشدید و یا بروز آن در شما بیشتر است.
  انتقال هپاتیت C
  تاتو کردن می تواند شاهراهی برای ابتلاءبه هپاتیت C باشد، شایع ترین عفونت ویروسی مزمن که ۲ درصد از جمعیت مردم آمریکا به آن آلوده شده اند. تحقیقات نشان داده که مردمی که در سالن های تبلیغاتی تاتو، تاتو کرده اند ۹ بار بیشتر از مردمی که تاتو نکرده اند در معرض خطر ابتلا به هپاتیت C می باشند.

  هپاتیت C می تواند از طریق تاتو کردن بوسیله سوزن های از قبل استفاده شده توسط مشتریان قبلی و یا رنگ های استفاده شده ، نقص در تکنیک استرلیزه کردن، مانند امتحان تیزی سوزن با دست و بعد تماس آن دست با پوست کسی که تاتو روی او انجام می شود منتقل می شود.
  اگر فکر می کنید که شما در معرض بیماری های HIV ، هپاتیت C و یا هپاتیت B قرار گرفته اید حتما تست مربوط به بیماری خود را انجام داده بعد اقدام به تاتو نمایید. در مورد هپاتیت B می توانید واکسن آن را تزریق نمایید.
  هنگام تاتو کردن حتما از سوزن های یکبار مصرف آماده و جوهر تازه و نو در ظرف های آماده استفاده نمایید و از استرلیزه شدن و ضدعفونی شدن وسایل تاتو در دستگاه اتوکلاو مطمئن شوید.
  مراقب باشید که تمیز کردن وسایل با سفید کننده ها و یا هر ضدعفونی کننده دیگر ویروس هپاتیت C را از بین نمی برد.
  برای ازدواج کردن، بیش از جنگ رفتن، شجاعت لازم است.
  تاتو کردن ابروها عوارض داره
  اگر شما هم جزء آن دسته افرادی باشید که خیلی به زیبائی خود اهمیت میدهند، ممکن است غافل از عوارض آن، اقدام به تاتوی ابرو، تزریق برای از بین بردن چین و چروکهای صورت و … کرده باشید. ناگفته نماند که “تاتو” این روزها، روی صورت خیلی از زنان جایگزین ابروی طبیعی شده است، در حالی که عوارض خطرناکی چون سل، جذام، سیفلیس، ایدز، هپاتیت نوع B و C دارد. البته این تنها عوارض عفونی این کار است. تاتو دارای عوارض حساسیتی چون اگزما، تورم و خارش مکرر، ایجاد “کلوئید” و بافت اضافه در ناحیه تزریق نیز هست که در این صورت، بیمار باید تا آخر عمر از پماد یا کورتونهای تزریقی استفاده کند. دکتر “حمیده مروج” متخصص پوست و استادیار دانشگاه شهید بهشتی، در این باره میگوید: با انجام تاتو ممکن است سلولهای اطراف محل تزریق ملتهب و به صورت دانههای تسبیح برجسته و بنفش شوند.

  تکبرداری از این ضایعه (برای تشخیص) موجب ایجاد خط بخیه روی ابروی فرد شده و در چهره، شکل بسیار ناخوشایندی ایجاد میکند. وی درباره مواد تشکیلدهنده تاتو میگوید: تاتو در واقع تزریق مواد رنگی به پوست است که این مواد ممکن است جیوه، کربن، آهن، آلومینیوم و یا روی باشند. پوست از بیرون از سه لایه (اپیدرم)، (درم) و “چربی زیر جلد” تشکیل شده و “شاخی” خارجیترین لایه اپیدرم است که دائماً تجدید و لایه جدیدی جایگزین آن میشود. موادی چون حنا و رنگ مو نیز در واقع به این لایه رنگ میدهند، به همین دلیل پس از چند هفته کاملاً از بین میروند. وی میافزاید: درم لایه ماندگار پوست است.
  اگر مواد تاتو به این لایه تزریق شود برای همیشه باقی میمند، ولی در صورتی که در لایه شاخی و لایههای سطحی اپیدرم تزریق شود، کمرنگ شده و بهتدریج از بین میرود. وی یکی دیگر از عوارض تاتو را حساسیت پوست به مواد رنگی استفاده شده در آن، عنوان میکند و میگوید: اگر این مواد از رنگ قرمز (ترکیبات جیوه) یا رنگ زرد تشکیل شده باشد، وقتی فرد در معرض نور آفتاب قرار گیرد، دچار حساسیت میشود. همچنین اگر در تاتو مواد دارای رنگهای مشابه پوست مثل آلومینیوم و روی بهکار رفته باشد، ممکن است در ناحیه تزریق برجستگی به شکل دانههای تسبیح ایجاد کند. دکتر “مروج” درباره امکان برداشتن تاتو پس از تزریق میگوید: میتوان تاتو را جراحی کرد و برداشت، اما جای آن باقی میماند. اگر تاتو از ماده کربن تشکیل شده باشد، میتوان آن را بهوسیله لیزر Q-Switch برداشت. ولی در صورتی که دارای مواد رنگی، بهخصوص قرمز، قهوهای و زرد باشد، بهعلت ترکیبات آهنی که در این مواد وجود دارد امکان برداشتن آنها وجود ندارد و بعد از استفاده از لیزر، ناحیه تزریق برای همیشه تیزه باقی میماند. از سوی دیگر، متأسفانه خیلی از خانمها وقتی از تاتویشان راضی نسیتند، برای پاک کردن آن از تاتوی سفید استفاده میکنند و با اینکار به جای زیباتر شدن، شکل ضایعه ناخوشایندتر جلوه میکند.
  وی با بیان اینکه تاتو معمولا در مؤسسات زیبائی و آرایشگاهها انجام میشود، میگوید: البته پزشکانی هم هستند که این کار را انجام میدهند، اما به خاطر عوارضی که دارد از سوی نظام پزشکی و انجمن پوست تأید شده نیست.
  وی میافزاید: ما کاشت مو را در ناحیه ابرو تنها در مورد کسانی که در اثر سوختگی یا زخم، ابرویشان را از دست دادهاند، بهکار میبریم که از نظر ظاهری زیبائی ندارد، دکتر مروج اضافه کرد: عوارض تاتو و حساسیت افراد به این مواد به هیچ عنوان، از قبیل قابل پیشبینی نیست، توصیه ما این است که افراد این کار را انجام ندهند، زیرا این زیبائی ارزش لطمات جبرانناپذیر آن را ندارد
  مراقبتهای پس از تاتو
  بعد از انجام تاتو، ۱۲- ۲ ساعت محل آن را با بانداژ بپوشانید. ۲ بار در روز به وسیله صابون آنتی باکتریال زخم تاتو را به آرامی بشویید و خشک کنید و مرطوبکننده بزنید.
  بهتر است پس از تاتو، به محل آن پماد آنتیبیوتیک بزنید تا خطر عفونت پوستی را کاهش دهید. تا جایی که میتوانید روی آن را نپوشانید و از قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید و شنا کردن خودداری کنید.
  [CENTER][IMG]http://axgig.com/images/40092141547868070649.png[/IMG]

  [SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000]

  [/COLOR][/SIZE][/SIZE]
  shel@kx4[SIZE=3][SIZE=4] [/SIZE] [/SIZE]
  [/CENTER]

 6. Top | #15

  عنوان کاربر
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  181
  سن
  21
  نوشته ها
  11,710
  تشکر
  6,954
  تشکر شده 4,614 بار در 2,544 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  بانک $
  226,550
  میزان امتیاز
  759

  نمایشگاه مدال ها

  پیش فرض

  تاتو و عوارض ناشی از آن


  تاتو همان خال کوبی است که درقدیم انجام می شده است، با این تفاوت که در زمان های قدیم از تصاویر شیر و اژدها برای اثبات پهلوانی استفاده می شد و امروزه صرفاً جهت آرایش، خط باریکی روی پلک چشم ، داخل ابرو یا دور لب تاتو می شود .
  برای تاتو کردن از سوزن های مخصوص استفاده می شود و این کار غیر از درد فراوان ، خونریزی زیادی هم به همراه دارد . پس از خال کوبی نیز رعایت نکردن بهداشت فردی ، می تواند شخص را در معرض ابتلا به بیماری های خطرناکی چون ایدز و هپاتیت قرار دهد.
  تحقیقات اخیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کبدی در ایران نشان می دهد که یکی از بیماری های شایع عفونی و مسری در کشور ما هپاتیت است . اغلب اوقات هپاتیت نوعC و گاهی نیز هپاتیت نوعB به صورت مزمن باقی مانده و می تواند به نارسایی کبد و نیز سرطان این عضو حیاتی منجر شود .
  هر دو نوع این هپاتیت از طریق خون منتقل می شوند ، ولی تحقیقات گسترده نشان می دهد که تاتو می تواند یکی از روشهای انتقال هپاتیت به خصوص هپاتیت نوعC باشد.
  همچنین کسانی که خال کوبی می کنند ۹ برابر بیشتر از سایر افراد، در معرض خطر ابتلا به هپاتیتC قرار دارند، در حالی که در افراد بدون خال کوبی این بیماری بسیار کمتر دیده می شود.
  انجام خال کوبی در محلهای سنتی و آلوده ، اندازه و بزرگی خال کوبی ، همچنین استفاده از رنگهای سفید، زرد ، نارنجی ، قرمز، احتمال ابتلا فرد به این بیماری ها را افزایش می دهد.

  سایر بیماری های عفونی مثل هپاتیتB، سیفیلیس، جذام و سل نیز می تواند از طریق خال کوبی یا تاتو منتقل شوند.
  متاسفانه امروزه خال کوبی ظریف و تاتو در میان جوانان و نوجوانان ما رایج شده است، در حالی که اکثر این افراد از خطر انتقال بیماری های خطرناک عفونی از این طریق بی اطاع هستند.
  در خصوص ایدز نیز ثابت شده است، ویروسی که موجب ابتلا به این بیماری می شود، از سه راه اصلی آمیزش جنسی ، انتقال خون و فرآورده های خونی آلوده و مادر آلوده به بدن افراد سرایت می کند.
  تحقیقات نهادهای علمی نشان داده است که به واسطه تماس سوزن با خون در عمل خال کوبی ، خطر ابتلای فرد به ایدز زیاد است و این دسته از افراد در مجموعه گروه های پرخطر قرار می گیرند.
  پزشکان تاکید می کنند که حتی با رعایت نکات بهداشتی ، خطر ابتلا به ایدز و دیگر بیماری های عفونی در کسانی که خال کوبی می کنند ، زیاد است و این ادعا که در تاتو از وسایل مخصوص استفاده می شود، به هیچ وجه یک ادعای منطقی و علمی نیست.
  [CENTER][IMG]http://axgig.com/images/40092141547868070649.png[/IMG]

  [SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000]

  [/COLOR][/SIZE][/SIZE]
  shel@kx4[SIZE=3][SIZE=4] [/SIZE] [/SIZE]
  [/CENTER]

 7. Top | #16

  عنوان کاربر
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  181
  سن
  21
  نوشته ها
  11,710
  تشکر
  6,954
  تشکر شده 4,614 بار در 2,544 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  بانک $
  226,550
  میزان امتیاز
  759

  نمایشگاه مدال ها

  پیش فرض

  هفتاددرصد افراد بعد از انجام خالکوبی پشیمان می شوند


  .gallery { margin: auto; }.gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; }.gallery img { border: 2px solid rgb(207, 207, 207); }.gallery-caption { margin-left: 0pt; }


  70 درصد از افراد، ساعتی بعد از خالکوبی از این عمل خود پشیمان می شوند و خواستار پاک کردن آن هستند.
  دکتر بهروز باریک بین، متخصص پوست و مو در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: خالکوبی ایجاد یک علامت یا شکل پاک نشدنی روی پوست توسط وارد کردن رنگ بداخل پوست از طریق سوزن یا سایر وسایل تیز است.
  وی ادامه داد: پشیمان شدن فرد از خالکوبی، عدم تطابق طرح ایجاد شده با خالکوبی و اشتباه در قرنیه بودن طرح توسط آرایشگران از جمله عواملی است که افراد خواستار پاک کردن خالکوبی هستند.
  دکتر باریک بین تصریح کرد: عده ای از آرایشگران برای پاک کردن اشتباهات خالکوبی خود متوسل به رنگ های همرنگ پوست می شوند تا بتوانند با این کار رنگ مورد نظر را استتار نمایند، در صورتیکه این بزرگترین اشتباه است و با این کار مشکلات بیمار صد چندان خواهد شد.
  وی تصریح کرد: بهترین روش پاک کردن خالکوبی لیزر درمانی است که باید با توجه به شرایط خاص خود انجام شود.

  این متخصص پوست خاطرنشان کرد: توصیه می کنیم اولاً افراد قبل از انجام خالکوبی خوب فکر کنند و به عواقب آن بیندیشند و ثانیاً اگر به هر دلیلی خالکوبی انجام داده و نیازمند پاک کردن آن هستند، در اولین فرصت به پزشک متخصص پوست مراجعه کنند و از او کمک بخواهند.
  [CENTER][IMG]http://axgig.com/images/40092141547868070649.png[/IMG]

  [SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000]

  [/COLOR][/SIZE][/SIZE]
  shel@kx4[SIZE=3][SIZE=4] [/SIZE] [/SIZE]
  [/CENTER]

 8. Top | #17

  عنوان کاربر
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  181
  سن
  21
  نوشته ها
  11,710
  تشکر
  6,954
  تشکر شده 4,614 بار در 2,544 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  بانک $
  226,550
  میزان امتیاز
  759

  نمایشگاه مدال ها

  پیش فرض

  تاتو کردن ابرو، چشم و لب و آرایش دایم  تاتو و آرایش دائم سالها در فرهنگها و میان ملل مختلف مرسوم بوده است. اما امروزه در میان زنان و مردان مُد شده است.
  تاتو کردن ابرو، چشم و لب به صورت آرایش دایم و ترسیم نقوش مختلف بر روی بدن، این روزها طرفداران زیادی دارد. بعضی افراد آن را بهعنوان راهی برای زیباتر شدن برگزیدهاند، ولی برای بعضی دیگر راهی برای مطرح کردن خود در میان مردم و کسب هویت می باشد. تاتو کردن ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد. امّا قبل از آن بهتر است دربارهاش تحقیق کنید و بیشتر بدانید تا با برداشتن گامهایی در راه محافظت از سلامت خود، دچار پشیمانی نشوید.

  تاتو نشانه یا طرحی دائمی است که با کاشتن رنگدانهها داخل پوست بهوجود میآید. سوزن یک میلیمتری داخل پوست میشود. یک سوزن به سر یک ابزار دستی که با برق کار میکند، متصل میشود و با سرعت زیاد پوست را سوراخ سوراخ میکند و رنگ را داخل پوست تزریق میکند، تقریباً مثل کاری که سوزن چرخ خیاطی انجام میدهد.
  این ابزار قطرات کوچک جوهر را به داخل سلولهای لایه درم پوست تزریق میکند. سلولهای این لایه پایدارند، بنابراین تاتو به صورت دائمی روی پوست باقی میماند. اگر این جوهر فقط در خارجیترین لایه پوست یعنی اپیدرم تزریق شود، چون سلولهای این لایه مردهاند، از سطح پوست برداشته شده و رنگ تاتو باقی نخواهد ماند. در ابتدا محل تاتو ممکن است متورم و پوست پوست شود. در ۲۴ساعت اول پس از تاتو مقداری خون از پوست تراوش میکند و تراوش مایع شفاف و زردرنگی تا چند روز طبیعی است. تاتو کردن برای بعضی افراد درد کمی دارد، ولی شاید برای دیگران تجربهای دردناک باشد.
  مراقبتهای پس از تاتو
  بعد از انجام تاتو، ۱۲- ۲ ساعت محل آن را با بانداژ بپوشانید. ۲ بار در روز به وسیله صابون آنتی باکتریال زخم تاتو را به آرامی بشویید و خشک کنید و مرطوبکننده بزنید.
  بهتر است پس از تاتو، به محل آن پماد آنتیبیوتیک بزنید تا خطر عفونت پوستی را کاهش دهید. تا جایی که میتوانید روی آن را نپوشانید و از قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید و شنا کردن خودداری کنید.
  اگر وسایل تاتو آغشته به خون افراد آلوده باشد، احتمال انتقال بیماری های ایدز و هپاتیت C وجود دارد که از بیماریهای کشنده و خطرناک هستند. هپاتیت B، سل و کزاز هم به این روش منتقل میشوند.
  خطرات تاتو
  طرحهای تاتو از آرایشهای دایم ابرو تا نقوش پُرآب و تابی که تمام سطح پشت یا بازو را میپوشاند، متفاوت است. انجام تاتو ممکن است برای شما بسیار گران تمام شود، چون در این فرآیند، سوزن می تواند در یکی از سدهای دفاعی بدن شما نفوذ میکند و همراه خود عوامل میکروبی را وارد بدن میکند. رنگهای تاتو هم ممکن است واکنشهای ایمنی بدن را تحریک کند.

  واکنشهای آلرژیک (حساسیت)
  رنگهایی که در تاتو استفاده میشود به خصوص رنگ قرمز ممکن است ایجاد حساسیت کند. در این صورت پوست محل انجام تاتو قرمز میشود و دچار خارش میشود. این حساسیتهای پوستی، سالها پس از انجام تاتو ممکن است ظاهر شود.
  بیماریهای خونی
  اگر وسایل تاتو آغشته به خون افراد آلوده باشد، احتمال انتقال بیماری های ایدز و هپاتیت C وجود دارد که از بیماریهای کشنده و خطرناک هستند. هپاتیت B، سل و کزاز هم به این روش منتقل میشوند.
  مشکلات پوستی
  در اطراف ناحیهای که رنگ تاتو تزریق شده است، ضایعههایی به نام گرانولوما به وجود میآید که پُر از سلولهای ماکروفاژ است که تلاش میکنند رنگ تاتو را ببلعند و از پوست پاک کنند، به خصوص اگر رنگ تاتو حاوی جوهر قرمز باشد. همچنین در محل تاتو ممکن است KELOID (برآمدگی در محل التیام زخم) ایجاد شود که افراد سیاه پوست بیشتر مستعد به آن هستند.
  عفونت پوستی
  تاتو ممکن است موجب عفونت باکتریایی موضعی شود. علایم این عفونت شامل سرخی، گرمی، تورم و چرک است.
  استریل کردن وسایل تاتو
  قبل از این که تصمیم به انجام تاتو بگیرید، مراکز و موسساتی را که در شهر شما این خدمات را ارائه میدهند، بررسی کنید. قابل اعتمادترین و مطمئنترین مکان را انتخاب کنید. موسسهای را انتخاب کنید که تمیز باشد و از نظر وجود امکانات زیر در آن محل مطمئن شوید.
  اتوکلاو
  اتوکلاو دستگاهی است که با حرارت مرطوب (بخار آب) وسایل را استریل کرده و تمام میکروبها را از جمله میکروب ایدز و هپاتیت را از بین میبرد. تمام وسایلی که یکبار مصرف نیستند، باید با این وسیله پس از هر بار استفاده استریل شوند. توجه کنید الکل یا بتادین میکروب این بیماریها را از بین نمیبرند.
  اگر به دستگاه فوق دسترسی نداشتید، میتوانید از گلوتر آلدئید استفاده کنید. بعد از پاک کردن وسیله ی تاتو از هر گونه آلودگی و کثیفی، استفاده از آلدئید ۲ درصد به مدت ۲-۱ دقیقه، ویروس HIV (ایدز) را از بین می برد و برای کاهش خطر HBV (ویروس هپاتیت B) 4 دقیقه کافی است.
  گلوتر آلدئید روی فلزات خوردگی ایجاد نمیکند و به ابزارهای پلاستیکی و لاستیکی آسیبی نمیرساند. محلول گلوتر آلدئید را میتوانید از مراکز فروش مواد و وسایل دندانپزشکی تهیه کنید.
  وسایل تازه و نو
  هنگامی که فرد انجام دهنده ی عمل تاتو برای شروع کار آماده میشود، دقت کنید که آیا سوزن سر ابزار را عوض میکند و ظرف حاوی رنگ را مخصوص شما تهیه میکند یا خیر. رنگ، سوزن و ظرف حاوی رنگ برای تاتو باید بعد از هر بار مصرف ، تعویض شوند.
  مواد ضدعفونی و مواد سفیدکننده
  آلات و ابزاری که قابل استریل شدن در اتوکلاو نیستند، پس از هر بار مصرف با مواد ضدعفونیکننده و مواد سفیدکننده باید تمیز شوند: مانند میز، صندلی و … .
  دستکش
  کسی که برای شما عمل تاتو انجام میدهد، باید دستش را با آب و صابون بشوید، دستکش لاتکس بپوشد و در طول تاتو کردن دستش را به جاهای دیگر مثل کشو یا تلفن نزند.
  پاک کردن تاتو
  پس از مدتی رنگ تاتو تغییر میکند و قرمز یا زرد میشود یا اینکه محو و بیرنگ میشود و ظاهری زشت پیدا میکند. گاهی نیز به اقتضای سن، تاتو میکنیم، اما با بالا رفتن سن، طرز فکر ما عوض میشود و دیگر دوست نداریم نقشهای تاتو روی پوست ما باشد. برای این که دچار این مشکلات نشویم میتوانیم از تاتوی موقت با حنا روی پوست استفاده کنیم که چندین روز باقی میماند و ظاهر زیبایی هم دارد.
  به هر حال اگر شما تاتوی دائم انجام دادهاید، راه های زیر برای زدودن رنگ ها از بدن وجود دارد:
  سایش پوست
  ابتدا پوست را تا حد انجماد سرد می کنند تا بیحس شود،. سپس توسط ابزارهای ویژهای لایه سطحی پوست را که حاوی رنگهای تاتو است می سایند. این روش درد و خونریزی دارد و اسکار (جای زخم) به جا میگذارد.
  جراحی
  با چاقوی جراحی، پوست را می شکافند و تاتو را بر می دارند و مجدداً پوست را بخیه میکنند. در این روش هم جای زخم ممکن است باقی بماند.
  لیزر
  این روش آسانترین و کاربردیترین روش برای برطرف ساختن تاتوی دائمی است، امّا هزینه آن زیاد است. پالسهای نور لیزر، رنگدانههای تاتو را میشکند و بدن به صورت طبیعی، محل را از بقایای رنگ پاک میکند. ممکن است شما ۱۲بار درمان با لیزر را برای از بین بردن کامل تاتوی خود احتیاج داشته باشید، ولی باز هم امکان باقی ماندن رنگ وجود دارد. تاتوی سیاه راحتتر از سایر رنگهای تاتو پاک میشود.
  [CENTER][IMG]http://axgig.com/images/40092141547868070649.png[/IMG]

  [SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000]

  [/COLOR][/SIZE][/SIZE]
  shel@kx4[SIZE=3][SIZE=4] [/SIZE] [/SIZE]
  [/CENTER]

 9. Top | #18

  عنوان کاربر
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  181
  سن
  21
  نوشته ها
  11,710
  تشکر
  6,954
  تشکر شده 4,614 بار در 2,544 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  بانک $
  226,550
  میزان امتیاز
  759

  نمایشگاه مدال ها

  پیش فرض

  در پس غالب بحث های ظاهرا علمی كه در باب نسبت های بدن صورت می گیرد، از نسبت های طلایی در هنرهای تجسمی گرفته تا اندام های مثالینی كه تمامی تمرینات ورزشی را برای رسیدن ...
  در پس غالب بحث های ظاهرا علمی كه در باب نسبت های بدن صورت می گیرد، از نسبت های طلایی در هنرهای تجسمی گرفته تا اندام های مثالینی كه تمامی تمرینات ورزشی را برای رسیدن به خود سامان می دهند ، نوعی غلبه فرهنگی پنهان است: یكی از مثال های بدن می خواهد خود را به جای تمامی تمثیل های گذشته غالب كند تا مثلا سینه ستبر و میان باریك آشیل را به جای تن و بدن نسبتا چاق رستم بنشاند. آوردن مثال هایی از این دست به رغم حجم بالای داشته ها و شنیده ها، در انبان ذهن هر خواننده، باز هم به كار می آید تا هوش عاطفی ما را در مواجهه با «دیگری» ورزش دهد. در هر حال این مقوله كه ما از بدو تولد، با بدن خود چه می كنیم یك مقوله فرهنگی تمام عیار است: یا با شكم های بودایی ، سرور زیستن را در آسانی تن بازتولید می كنیم یا با ورز دادنش، توانایی انسان را در تغییر هر چیز، از جمله بدن خود، ارج می نهیم. چنین نسبی اندیشی ما را یاری می دهد تا دریابیم كه در فرهنگی كه اندام آشیل ، ایده آل و غایتی مردانه به شمار می رود ، جدای از میان باریكی و سینه ستبری این خود بدن انسانی است كه به گونه موجودیتی بهشتی ستایش و تقدیس می شود ، ستایشی كه امروزه خود را در انواع(Frei Korpe Kulture) FKK یا فرهنگ بدن آزاد به نمایش می گذارد در حالی كه فی المثل درنزد ژاپنی ها بدن برهنه به دلیل آنكه وجهی مشترك با حیوان را به جلوی چشم آدمیان می آورد، همواره مورد اكراه بوده است و لذا برای پوشیدن این «صور قبیح» سر تا سر تن از سر تا پا به جز بر روی سینه و شكم تاتو می شد.

  تاتوی ژاپنی یا ایروزومی irezumi، پوست را مبدل به لباس می كند تا از وقاحت تن بكاهد و به همین دلیل ، در سنت نقاشی های «وقاحت نگارانه» ژاپنی این بدن برهنه نیست كه دیده می شود بلكه انبوهی از نشانه ها و حالات انسانی است كه روی آنها را می پوشانند تا بیشتر اشاره باشند به یك عمل تا دو اندام. در اینجا به عنوان جمله معترضه باید گفت كه چنین امری برای ما ایرانی ها نیز درست در همان جایی كه به جای كلمهPornography عبارت وقاحت نگاری را نشانده ایم صحت خود را به اثبات می رساند. چون پورنو بیشتر برانگیختن را معنا می دهد تا وقاحت را. ایروزومی ،

  امروزه بیشتر در نزد پهلوانان و دار و دسته های مافیایی ژاپنی انجام می شود تا بر نوعی هویت مردانه از نوع جاهل مآبانه اش تاكید بگذارد مانند یاكوزاها گانگسترهای ژاپنی كه منشاء آن، فروشندگان دوره گرد و قماربازان است، خود كلمه یاكوزا نیز برگرفته از یك اصطلاح در نافودا ، بازی ورق ژاپنی است انجام یك ایروزومی كامل، ماه ها به طول می انجامد تا علاوه بر صرف هزینه ای بالا، نشانگر توانایی فرد در تاب آوردن دردی طولانی برای رسم انواع بی شماری از یال و دم و اشكم باشد اما ایروزومی در گذشته بیانگر طبقه نیز بوده است تا همچون روایتی طبقه فرد را از معبر نقوش و علائم اعلام كند.

  یكی از متداول ترین نقوش، ماهی یا فلس است. سوای این نظریه كاركردگرایانه كه این نقوش را وابسته به معیشت ماهی گیری ژاپنیان می داند و تاتو كردن نقش ماهی را ، راه حلی برای قوت قلب یافتن غواصان در زیر آب ، می توانیم در اینجا ردی از توتمیسم را جست وجو كرده و تا آنجا پیش برویم كه اعلام داریم: صاحبان ایروزومی، تظاهر به ماهی نمی كردند، آنها ماهی بودند با همان بی فلسی های یك ماهی روی شكم. جدای از تاتوهای یادشده كه در پی شخصیت بخشیدن به بدن هستند نوعی ظریف تر از تاتو در میان ژاپنیان وجود دارد كه با رنگ سفید انجام می گیرد و لذا تنها در مواقع هیجان زدگی كه پوست گل می اندازد خود را نمایان می سازد. در حالی كه این نوع از تاتو حداكثر بهره برداری را از یكسانی رنگ و رنگدانه های پوستی می برد ، این یكسانی در نزد سیاهپوستان، سنت تاتو را به كلی بی فایده كرده است و
  جای خود را به خراش دهی یا Scarification سپرده است.

  انواع مختلفی از خراش ها با الگوهای بصری نسبتا پیچیده كه بر صورت پسران و دختران نوبالغ انجام می شود: نوعی مراسم گذار كه جایگاه و منزلت جدید اجتماعی آنان را به آنها پوست زد می كند.

  بنابراین بسیاری از تاتوها دخلی به توتمیسم ندارند ، حتی در بسیاری از آنها خبری از المان های نباتی و حیوانی نیست و تنها برای نزدیك كردن تن به یك آرمان جنسیتی یا تاكید گذاشتن بر برخی از ویژگی ها، مانند تقارن بدن و درشت نمایی چشم ها و حذف سایر خصوصیات ناخوشایند مانند بینی و دهان انجام می گیرند و شاید در این روزگار زودگذر بیشتر برای به نمایش گذاشتن یك استثنا یعنی عشقی ماندگار درست به ماندگاری خود تاتو بر پوست.
  [CENTER][IMG]http://axgig.com/images/40092141547868070649.png[/IMG]

  [SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000]

  [/COLOR][/SIZE][/SIZE]
  shel@kx4[SIZE=3][SIZE=4] [/SIZE] [/SIZE]
  [/CENTER]

 10. Top | #19

  عنوان کاربر
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  181
  سن
  21
  نوشته ها
  11,710
  تشکر
  6,954
  تشکر شده 4,614 بار در 2,544 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  بانک $
  226,550
  میزان امتیاز
  759

  نمایشگاه مدال ها

  پیش فرض

  ضایعات پیگمانته و تاتو (1)

  در از بين بردن تاتو، هدف نور ليزر، قطعات جوهر تاتو هستند كه توسط ماكروفاژ احاطه شده اند يا بصورت قطعه قطعه در فضاي خارج سلولي در درم قرار مي گيرند.
  در درمان ضايعات پيگمانته خوش خيم، هدف اوليه ليزر ملانين در كروموفر است.
  اگرچه بر خلاف ليزر hair removal كه واحد بزرگ ملانين هدف است، در درمان ضايعات پيگمانته خوش خيم، هدف قطعات كوچك ملانين كه در ملانوسيتها، كراتينوسيتها و يا ماكروفاژهاي درمي هستند، مي باشد.

  اهداف تاتو و ضايعات پيگمانته خوش خيم از نظر اندازه كوچك هستند و در نتيجه استفاده از استراحت حرارتي براي كمتر كردن آسيبهاي حرارتي در بافتهاي نرمال احاطه كننده لازم است و نيازمند تابش اشعه بسيار كوتاه براي ايجاد درمان مناسب است بنابراين ليزر Q-switched كه تابش اشعه در حد Nanosecond است درمان اصلي براي ضايعات پيگمانته خوش خيم و تاتو میباشد.

  بيشتر اين ليزرها از قبل set شده است و دوره هاي Pulse غيرقابل تغييري دارد كه نمي تواند توسط اپراتور تعويض شود. توسعه اخير ليزرها مثل Titanium: Sappire، ليزر با دوره هاي پالس كوتاه تر از Q-switched (در حد picoseconds) براي كاهش بيشتر عوارض بالقوه ناخواسته و بهبود خودبخودي را باعث مي شود.

  اگرچه اين مطالعات جاري در مورد استفاده از دستگاههايي كه ممكن است بهتر از ليزر Q-switched در درمان ضايعات باشد، در حال انجام است. در مبحث Tattoremoval، در مورد درمان تاتوهاي افراد حرفه اي و غيرحرفه اي، تاتوهاي Cosmetic كه براي مشخص شدن حدود لبها، ابروها يا آرئول و تاتوهاي medical براي درمان رادياسيون بدخیمی هاي داخلي مي باشد. مبحث درمان ضايعات پيگمانته خوش خيم، محدود به لنتيگوهاي ناشي از آفتاب، خال Ito, Ota و ماكولهاي (CALMS) café – au – lait مي باشد.

  اين محدوديت در درمان ليزر ضايعات پيگمانته مثل ملاسما، خالهاي lentigo meligna, nevocellular وجود دارد، چرا كه هنوز اثربخشي درمان ليزر در اين ضايعات مورد تائيد قرار نگرفته است. بر خلاف اين واقعيت كه بعضي ضايعات مي توانند به طور موفقيت آميزي با ليزر بهبود پيدا كنند، موارد كمي گزارش شده است و تفاوتهاي فاحش در پاسخ به درمان اين اجازه را نمي دهد كه ليزرتراپي به عنوان درمان استاندارد براي هر ضايعه مورد استفاده قرار گيرد و بايستي اين عمل توسط پزشكان با تجربه در موردهاي انتخاب شده و با مراقبت كامل انجام شود. همچنين مهم است بدانيم كه ليزرتراپي نقشي در درمان ملانومهاي مهاجم در اين دوره ندارد.
  [CENTER][IMG]http://axgig.com/images/40092141547868070649.png[/IMG]

  [SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000]

  [/COLOR][/SIZE][/SIZE]
  shel@kx4[SIZE=3][SIZE=4] [/SIZE] [/SIZE]
  [/CENTER]

 11. Top | #20

  عنوان کاربر
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  شماره عضویت
  181
  سن
  21
  نوشته ها
  11,710
  تشکر
  6,954
  تشکر شده 4,614 بار در 2,544 پست
  نوشته های وبلاگ
  3
  بانک $
  226,550
  میزان امتیاز
  759

  نمایشگاه مدال ها

  پیش فرض

  این روزها کار از نوشتن «سلطان غم مادر» و کشیدن قلب تیرخورده روی بازو و ساعد و آرنج و گردن گذشته است و تاتو کردن دیگر مخصوص قشر خاصی نیست....

  به عبارتی، حالا نوبت خانم هاست تا خطوط صورتشان را پررنگ کنند و خط لب، خط چشم و ابروی خطی! داشته باشند اما باور کنید متخصصان پوست می گویند تقریبا همه آنهایی که تاتو می کنند، بعد از مدت کوتاهی از انجام آن پشیمان می شوند. به عنوان نمونه میهمان این هفته «میزگرد زیبایی»، خانم تینا. ش از جمله افرادی است که بعد از تاتوی ابروی خود از نتیجه کار رضایت نداشته و به اصطلاح برای ترمیم آن به یک آرایشگاه مراجعه کرده و علاوه بر اینکه چهره او زیباتر نشده بلکه زیبایی قبل را هم از دست داده است. اگر دوست دارید بدانید که ماجرا از چه قرار بوده، گفتگوی ما را با ایشان بخوانید و نظر متخصصان «سلامت» را هم در این مورد بدانید. خانم« تینا ش» که به خاطر تاتوی ابرویش با مشکلات زیادی مواجه شده،می گوید:

  ایـن بـزرگ تـریـن اشـتـبـاه زنـدگـی ام بـود
  ▪ چرا تصمیم گرفتید که به سراغ تاتو کردن ابرو و چشم خود بروید؟

  راستش من از دوران نوجوانی ابروهای کم پشت و بد حالتی داشتم و به همین دلیل همیشه از مداد ابرو استفاده می کردم. بعد از مدتی متوجه شدم ابروهایم دچار ریزش شده و هر روز کم پشت تر می شود. از این موضوع خیلی ناراحت بودم تا اینکه یکی از دوستانم پیشنهاد داد ابروهایم را تاتو کنم تا هم چهره ام رنگ بگیرد و هم از شر این ابروهای به درد نخور! خلاص شوم. پیشنهاد بدی نبود. با هم قرار گذاشتیم و به یکی از آرایشگاه های معروف شیراز مراجعه کردم.
  ▪ شما نمی دانستید که انجام تاتو در آرایشگاه ها ممنوع است و شاید سلامت تان به خطر بیفتد؟

  دوستم خیلی از کار این آرایشگاه تعریف کرد و من وسوسه شدم چرا که ابروهایم خیلی بدشکل شده بود و می خواستم چهره زیباتری داشته باشم.
  ▪ در آرایشگاه چه اتفاقی افتاد؟

  از بین مدل های مختلف تاتو در یک آلبوم نمونه کار، مدل و رنگ تاتوی ابروهایم را انتخاب کردم و روی صندلی تاتو نشستم. در مرحله اول، خانمی که مسوول تاتو کردن بود با مداد ابرو طرح اولیه ابروهایم را کشید و بعد ابروها را تیغ زد و با یک دستگاه کوچک که سر آن سوزن کوچکی نصب شده بود، شروع به تاتو کردن ابروها کرد. بسیار دردناک بود. البته خودش معتقد بود که از بی حس کننده استفاده می کند اما من از درد بیش از حد بی اختیار اشک می ریختم. ۱ ساعتی به همین منوال گذشت تا بالاخره کار به اتمام رسید. خون از ابروهایم جاری بود اما مسوول تاتوی آرایشگاه گفت که این خون ریزی کاملا طبیعی است و نباید نگران باشم. در عین حال توصیه کرد ۲ روز به ابروهایم آب نزنم و ۳ تا ۵ بار در روز آنها را به کمک بتامتازون، چرب کنم تا زخم ها زودتر ترمیم شوند. البته وقتی به آینه نگاه کردم، شوکه شدم زیرا علاوه بر خون ریزی، رنگ تاتو بسیار پررنگ بود و طرح تاتو هم دقیقا منطبق با طرحی نبود که من از آلبوم انتخاب کرده بودم اما خانم تاتوکار گفت ماه بعد که برای ترمیم مراجعه کنم همه ایرادهای احتمالی را درست خواهد کرد.
  ▪ همین طور شد؟

  من یک ماه و آن هم روزی ۵ بار ابروهایم را چرب می کردم تا زخم ها بهبود پیدا کنند اما ابروهایم همیشه قرمز و ملتهب بود و پوسته ریزی می کرد. از طرفی مدل تاتوی ابروهایم نیز مطابق خواسته ام نبود زیرا هم بلند و هم خیلی ضخیم و مصنوعی و پررنگ بود. یک ماه بعد که برای ترمیم به آرایشگاه مراجعه کردم، همه ایرادها را به خانمی که ابروهایم را تاتو کرده بود گفتم اما او خیلی خونسرد گفت به کمک رنگ سفید تاتوهای اضافی را پاک می کند تا ابروهایم نازک تر و کوتاه تر شوند اما ۲ ماه باید صبر کنم تا زخم ها کاملا ترمیم شوند. البته همان موقع پیشنهاد داد که اگر خط چشم نازکی تاتو کنم، ابروهایم نیز از این حالت مصنوعی در می آید و چهره ام طبیعی تر و زیباتر به نظر می رسد؛ درست مانند اینکه همیشه گریم محو داشته باشم. راستش خود او هم خط چشم و خط لب تاتو کرده بود و به نظرم زیبا می آمد. قبول کردم و تصمیم گرفتم زمانی که برای دومین ترمیم تاتوی ابروهایم به آرایشگاه آمدم ابتدا خط چشم تاتو کنم اما اگر می دانستم چه اتفاق وحشتناکی در انتظارم است، هرگز برای بار دوم به آنجا مراجعه نمی کردم.
  ▪ چه اتفاق وحشتناکی؟

  در مراجعه سومم به آرایشگاه تصمیم گرفتم قبل از ترمیم تاتوی ابرو، خط چشم باریک و کوتاهی تاتو کنم. اگر بگویم برای تاتوی خط چشم هزار بار بیشتر از تاتوی ابرو درد کشیدم، اغراق نکرده ام. واقعا غیرقابل تحمل بود اما نمی توانستم کاری کنم و به امید رسیدن به زیبایی بیشتر، درد را تحمل می کردم. بعد از تاتوی خط چشم نوبت به ترمیم ابروهایم رسید. بار دیگر مدل ابرو را از آلبوم انتخاب کردم و خانم مسوول تاتو مشغول به کار شد. البته من شنیده بودم که تاتو به راحتی پاک نمی شود اما ایشان گفتند موادی که برای پاک کردن تاتو استفاده می کنند آمریکایی و کاملا حرفه ای است! یک ساعتی هم ترمیم دردناک ابروها طول کشید. بی صبرانه منتظر بودم چهره ام را در آینه ببینم اما شاید باور نکنید اما هنگامی که نگاهم به آینه افتاد، بیهوش شدم.
  ▪ مگر چه دیدید که بیهوش شدید؟

  خون از ابروها و پلک هایم جاری بود. دو طبقه ابرو داشتم. ابروهای زیری کم رنگ تر بود و انگار با لایه نازکی از پوست سفید، پوشیده شده باشد اما تاتوی بالایی پررنگ و مشکی بود و شبیه شخصیت های خبیث فیلم های ترسناک شده بودم. در واقع نتیجه کار وحشتناک بود اما خانم تاتوکار قبول نمی کرد که همه چیز افتضاح است. به مدیر آرایشگاه مراجعه کردم اما ایشان هم چیزی را گردن نگرفت و گفت طرح و مدل را خودتان از آلبوم انتخاب کرده اید و خودتان هم آن را تغییر داده اید و مقصر تاتوکار ما نبوده است. البته معتقد بودند با گذشت زمان و بهبود زخم ها ابروی پاک شده کم رنگ تر می شود. به خانه آمدم و شب که همسرم از سرکار به خانه آمد با دیدن چهره من وحشت کرد. پلک هایم ورم کرده بود و چشم هایم کاسه خون بود و ابروهایم نیز به بدشکل ترین و زشت ترین حالت ممکن در آمده بود. چند روز منتظر بودم تا التهاب و قرمزی چشم هایم بهتر شود اما با مراجعه به چشم پزشک متوجه شدم که عفونت کرده اند.
  ▪ علت این عفونت را هم از پزشک تان پرسیدید؟

  بله. ایشان معتقد بودند ترکیب مواد آلرژی زای تاتو باعث ایجاد حساسیت، التهاب و عفونت چشم هایم شده و حدود یک ماه هم روند درمان طول کشید و بماند که چه دردهایی را متحمل شدم. تا امروز هم حدود ۶ماه از آن ماجرا گذشته اما هیچ تغییر مثبتی در فرم ابروهایم حاصل نشده و همچنان متورم و دو لایه (کم رنگ و پر رنگ) باقی مانده است. گاهی حس می کنم افسردگی گرفته ام چون چهره ام واقعا وحشتناک شده و با هیچ آرایش ترمیمی بهتر نمی شود. البته تصمیم دارم از آن آرایشگاه شکایت کنم و امیدوارم به کمک یک متخصص پوست و استفاده از لیزر مقداری از تاتوی ابروهایم پاک شود و فرم آنها کمی تغییر کند اما باید اعتراف کنم بزرگ ترین اشتباه زندگی من تاتو کردن بود و خیلی از این کارم پشیمانم اما برای پشیمانی دیگر خیلی دیر شده و امیدوارم کسی اشتباه من را مرتکب نشود. کاش همان ابروهای کم پشت و طبیعی را داشتم و شبیه هیولا نمی شدم!
  [CENTER][IMG]http://axgig.com/images/40092141547868070649.png[/IMG]

  [SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000]

  [/COLOR][/SIZE][/SIZE]
  shel@kx4[SIZE=3][SIZE=4] [/SIZE] [/SIZE]
  [/CENTER]

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. بگذار عشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو با کسی
  توسط Peyman در انجمن عکس های عاشقانه و کارت پستال
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 08-18-2013, 09:14 PM
 2. پاسخ: 21
  آخرين نوشته: 05-15-2013, 05:28 PM
 3. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 01-14-2013, 08:16 PM
 4. باشد به قدر همت تو اعتبار تو
  توسط Chilgin در انجمن کتابها و مقالات دینی- مذهبی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 02-21-2011, 07:01 PM
 5. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 11-17-2010, 11:22 AM

کاربران تگ شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
انجمن فان2فان در آبان ماه سال 1389 شروع به کار کرد. فان2فان همواره سعی کرده محیطی سرگرم کننده و سالم باشد و همچنین با سایر انجمن های تفریحی تفاوت داشته باشد. امیدواریم درصدد جلب رضایت کاربران گرامی بر آییم. با ثبت نام در فان2فان عضو جدید خانواده بزرگ ما باشید. .
ایمیل مدیریت : Admin@Fun2Fun.Ir
جهت تبادل لینک با ایمیل مدیریت در تماس باشید
استایل اختصاصی طراحی شده توسط : ویکی وی بی
دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما
دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما
دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما