کد وبلاگ


Love Telling dorsa16 Send to mortah: salam mori joon.zahra am. sadegh800 Send to Mina: سلام MeMo Send to جون جونی: تموم عشقمی tara. Send to all: یـــــا حســـــین (ع) tara. Send to همه ی عزاداران حسینی: السلام علی الحسین (ع) tara. Send to all: یا علی (ع)ذکرتمام انبیاست tara. Send to همه ی دوستای عزیزم: علی (ع)یارتون عیدتون مبارک boy the night Send to FFFF: سلام boy the night Send to khodam: I needa love boy the night Send to A.L.I: salam omad

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: خوشمزه ترین موزه های دنیا +عکس

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  معاون سایت
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  شماره عضویت
  21623
  نوشته ها
  11,209
  تشکر
  346
  تشکر شده 4,810 بار در 2,694 پست
  نوشته های وبلاگ
  6
  بانک $
  105,810
  میزان امتیاز
  643

  نمایشگاه مدال ها

  sgasg خوشمزه ترین موزه های دنیا +عکس

  «موزه شکلات کلن» در آلمان
  این موزه روی «رودخانه راین» واقع شده است. ساختمان آن سه طبقه دارد که هرطبقه آن به بخشی از تاریخچه شکلات اختصاص دارد. جالبترین قسمت موزه هم آبنمای شکلاتی آن است که بسیار معروف است.  «موزه اسرار شکلات» در فرانسه
  اصلا اسم موزه کافی است تا خیلی از کسانی که به شکلات علاقهمندند، برای بازدید از موزه کنجکاو شوند، واقعا هم حضور در این موزه برخی اسرار در باره شکلات را به شما یاد میدهد که قطعا پیش از این درباره آن خبر نداشتید.
  این موزه یک سالن تئاتر و یک چایخانه هم دارد. در فروشگاه آن پاستای شکلاتی، چند نوع نوشیدنی شکلاتی و مجسمههای تزئینی شکلاتی به بازدیدکنندهها عرضه میشود. موزه اسرار شکلات در زیبایی بینظیر است و به خوبی فرهنگ غنی مردم فرانسه و علاقهشان به شکلات را نشان میدهد.
  «دنیای شگفتانگیز شکلات» در کانادا
  این موزه- کارخانه در ویکتوریای کانادا قرار دارد. این کارخانه شکلات مجموعهای دیدنی از شکلات را تولید میکند و به افراد این امکان را میدهد که از این شهر شکلاتی زیبا دیدن کنند. شما با سفر به این منطقه و بازدید از دنیای شگفتانگیز شکلات تا حدود زیادی یاد فیلم ها و کارتون های هالیوودی مثل "چارلی و کارخانه شکلات" میافتید.

  موزه «داستان شکلات» در بلژیک
  اصولا شکلات از خوردنی های خوشمزهای است که پیوند عجیبی با داستان و افسانه دارد. داستانهایی که شکلات یکی از عناصر مهم آنها باشد، کم نیست و از طرفی در خیلی از فیلمها و داستانها شکلات نقشی کلیدی دارد. شاید به این دلیل باشد که طعم شکلات همه ما را به دوران کودکی میبرد وبرای لحظاتی از دنیای پر استرس موجود جدا میکند.
  انتخاب نام "داستان شکلات" شاید به همین دلیل باشد. این موزه زیبایی تاریخچه شکلات را برای بازدیدکنندگان تعریف میکند؛ بخشی از این موزه به فایدههای خوردن شکلات اختصاص دارد و بخشی از آن هم مجموعهای از شکلاتهاست که برای احترام به اعضای خانواده سلطنتی بلژیک طراحی و تولید شده است.
  «موزه شکلات» در بارسلونای اسپانیا
  این روزها تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا آنقدر خوب کار میکند که با شنیدن نام "بارسلونا" همه یاد این تیم میافتند. اما بارسلونا به چیزهای دیگری هم شهره است و یکی از این چیزها موزه شکلات ویژه این منطقه است.
  این موزه بهخاطر مجسمه های شکلاتی بی نظیر در دنیا منحصر به فرد است؛ همه مجسمههای شکلاتی این موزه بسیار واقعی به نظر میآیند. این مجسمهها به شکلهای مختلف، از آثار مهم مذهبی گرفته تا شخصیتهای کارتونی عجیب و غریب طراحی شده است. میتوان گفت در این موزه خلاقیت مردم اسپانیا خودش را به شکل شکلات نشان داده است. تماشای موزه بارسلونا از مسائلی است که برای عاشقان شکلات واجب به نظر میرسد.
  «موزه شکلات» در سنتاستفان، کانادا
  به نظرمیرسد کاناداییها هرچند درزمینه تولید شکلات نام چندانی برای خود دست وپا نکردهاند، ولی آنقدر مصرفکنندههای حرفه ای شکلات هستند که به یک موزه در این رابطه بسنده نکردهاند و دو موزه کانادایی در فهرست برترینها ما قرار گرفته است ! تفاوت این موزه با "دنیای شگفتانگیز شکلات" که پیشتر برایتان معرفی کردیم، این است که این موزه در احترام به «گنونگ براس» ساخته شده است. براس تولیدکننده آبنبات در آن نواحی بوده و نوآوری او در تولید جعبه شکلاتهای قلبی شکل توانسته است شهرت و احترام زیادی برایش به ارمغان بیاورد. جعبههای براس هنوز در موزه شکلات موجود است.

  موزه «داستان شکلات» در پراگ، جمهوری چک
  اگر هنوز فکر میکنید جمهوری چک چرا در میان دارندگان موزه شکلات جهان جا گرفته؟ معلوم است که هنوز از علاقه ویژه مردم این کشور به شکلات چندان باخبر نیستید.
  چکی ها از مردمانی هستند که میشود از آنها به عنوان مصرف کنندگان حرفهای شکلات در دنیا نام برد. البته صنعت بستهبندی شکلات و آب نبات هم در این کشور شناخته شده است و از کشورهای مطرح اروپا در این زمینه شناخته میشود.
  این موزه با داشتن مجموعهای کمنظیر از کاغذهای بستهبندی شکلات و تصاویری از نحوه تولید شکلات خاطرهای به یادماندنی را در ذهن افراد بازدید کننده به جا میگذارد.

  «موزه آبنبات آمریکا» در پنسیلوانیا
  این موزه که بیش از 30 سال از ساخت آن میگذرد، برای بازدید عموم آزاد و رایگان است. بهطور کلی آمریکاییها علاقه زیادی به آبنبات دارند و به جز کودکان آمریکایی، بزرگتر ها هم انواع آبنبات را یا در کمدهای آشپزخانه یا در دیگر قسمتهای خانه در دسترس میگذارند تا بخشی از روزشان را با خوردن این خوردنی شیرین، شیرین کنند! شاید به همین دلیل است که آمریکاییها بهجای موزه شکلات، موزه آبنبات دارند تا در این زمینه هم اختلافشان را با بخشهای دیگر دنیا به رخ بکشانند.

  «موزه شکلات» در کرهجنوبی
  برای خیلیها جالب است که در میان کشورهای آسیایی، شکلات تا این حد در بین مردم کرهجنوبی خوراکی محبوبی باشد. شکلات برای کرهایها آنقدر مهم بوده که به خاطرش دست به ساخت موزه بزنند و البته از این راه به جذب گردشگرهای بیشتری برای کشورشان بپردازند.
  چشمبادامیهای کرهای در این موزه به زیبایی و با جذابیت، زیبایی تاریخ شکلات را برای بازدیدکنندگان روایت می کنند؛ فروشگاه شکلات، نمایشگاه شکلات و گالری هنری شکلاتی این موزه هم بسیار دیدنی است.
  کرهایها برای اینکه موزهشان جالبتر بشود، چند شکلات استثنایی را از شکلاتسازان بزرگ دنیا خریدهاند و شرق دور منتقل کردهاند تا حرفهای بیشتری برای گفتن داشته باشند.

  «موزه شکلات نستله» در مکزیک
  شاید مهمترین ویژگی موزه شکلات نستله معماری خاص و کمنظیر آن باشد؛ ساختمان این موزه به شکل بسیار نادر و کمنظیری ساخته شده است و این موزه از این نظر رکورددار است. به علاوه موزه نستله به دلیل طراحی مدرنش شهرتی جهانی دارد.
  علاوه بر این ویژگی دیگر این موزه این است که حضور آن در مکزیک طبع گرم مردم این کشور را به ان الهام بخشیده است. موزهای سرشار از رنگهای گرم که هر بازدیدکننده ای را به تحسین وا میدارد؛ از همه جالب تر اینکه چند مدل خیلی نادر از شکلاتهای تولید شده در نقاط مختلف جهان در این موزه به نمایش درآمده است.
  کبوتر با کبوتر باز با باز

  ولی ل......ی کند با هر دو پرواز


 2. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  شماره عضویت
  21847
  نوشته ها
  6,509
  تشکر
  476
  تشکر شده 6,174 بار در 3,101 پست
  بانک $
  52,730
  میزان امتیاز
  431

  نمایشگاه مدال ها

  پیش فرض

  وای چه جالب منم میخوام

موضوعات مشابه

 1. موزه کاریکاتور تبریز، پنجمین موزه کاریکاتور در سطح دنیاست !
  توسط Sharareh در انجمن عکس های خبری روز و گزارش تصویری
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 09-22-2012, 06:54 PM
 2. این روزها همه اینگونه درس میخوانند...شما چطور؟
  توسط Mina در انجمن کاریکاتور ، عکس های جالب و خنده دار
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 01-22-2012, 11:56 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10-29-2011, 11:52 AM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 07-04-2011, 07:38 PM
 5. کاهش وزن آسان تر از افزایش وزن است
  توسط Chilgin در انجمن کتابها و مقالات ورزشی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 02-19-2011, 01:28 AM

کاربران تگ شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
انجمن فان2فان در آبان ماه سال 1389 شروع به کار کرد. فان2فان همواره سعی کرده محیطی سرگرم کننده و سالم باشد و همچنین با سایر انجمن های تفریحی تفاوت داشته باشد. امیدواریم درصدد جلب رضایت کاربران گرامی بر آییم. با ثبت نام در فان2فان عضو جدید خانواده بزرگ ما باشید. .
ایمیل مدیریت : Admin@Fun2Fun.Ir
جهت تبادل لینک با ایمیل مدیریت در تماس باشید
استایل اختصاصی طراحی شده توسط : ویکی وی بی
دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما
دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما
دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما